جستجو

فرهاد زعفری هشجین - مدرس دانشگاه و پژوهشگر غذا و زیبایی شناسی

كنگره جهاني صنعت رستوران ٢٧ الي ٢٩ دي ماه مركز همايشهاي بين المللي صدا و سيما

فرهاد زعفری عضو هییت علمی و داور گروه ملل

مسابقه آشپزی بزرگ برنامه دستپخت دوره ملل 1396
در این سری از برنامه شرکت کنندگان در 4 گروه 6 نفره و با پخت غذاهای سنتی، فست فود، ملل و قنادی با یکدیگر رقابت می کنند. و در پایان روز سوم، یک نفر بعنوان فینالیست به مرحله بعد راه پیدا می کند. در این سری از مسابقه، هیئتی شامل داورهای بین المللی در حوزه های مختلف آشپزی، مسابقه را قضاوت خواهند کرد.

فرهاد زعفری هشجین - مدرس دانشگاه و پژوهشگر غذا و زیبایی شناسی

دنیای شگفت انگیز چای ژاپنی
شباهت‌ها و تفاوت‌های انواع مختلف چای ژاپنی نام بسیاری از محصولات تولید ژاپن شامل کلمه‌ی "-cha " (چای) است و امروزه تعداد کمی از ژاپنی‌ها می‌توانند تفاوت‌های میان انواع مختلف چای را توضیح دهند. برای مثال، با وجود اینکه بعضی از نوشیدنی‌ها چای (cha) نامیده می‌شوند، از برگ‌های چای سنتی تهیه نشده‌اند. گاهی ممکن است نوشیدنی‌ را با برچسب «چای» انتخاب کنید، با این تصور که چای ژاپنی است، اما زمانی که یک جرعه از آن بنوشید متوجه می‌شوید که یک نوشیدنی‌ کاملا متفاوت است. این مقاله انواع مختلف چای ژاپنی موجود را شرح می‌دهد. به کمک این اطلاعات، زمانی که در یک فروشگاه یا عطاری در ژاپن هستید، نوشیدنی دلخواه‌تان را انتخاب کنید

فرهاد زعفری هشجین - مدرس دانشگاه و پژوهشگر غذا و زیبایی شناسی

آداب غذایی مردم ژاپن چگونه است؟
ژاپن با تاریخی کهن و فرهنگی غنی، از جمله سرزمین‌هایی است که در دوران مختلف موفق به رشد علمی، صنعتی، کشاورزی، سیاسی و فرهنگی شده است. مسائلی‌ که در توسعه و تکامل رژیم غذایی استفاده شده در این کشور نیز تاثیرات شگرف و قابل توجهی وارد کرده است. مهم‌ترین بخش در دنیای آشپزی مردم ژاپن، استفاده از مواد اولیه‌‌ی سالم و مغذی است که نقش پررنگ و قابل توجهی را در تهیه‌ی انواع غذاهای بومی، محلی و غذاهای ترکیبی ایفا می‌کند. طبخ انواع غذا و خوراک به روش‌های مختلفی مانند آب‌پز کردن، کباب کردن و بخارپز کردن ریشه در گذشته‌های دور این کشور دارد و می‌توان آن را متعلق به فرهنگ غذایی مردم این سرزمین معرفی کرد.

موسسه ایران شف برگزار کننده دوره های تخصصی آشپزی با مدرک معتبر

آشپزی فرانسوی
صحبت از کشور فرانسه که می‌شود، تفاوتی نمی‌کند در مورد چه موضوعی باشد، هر چیزی از این کشور با ته چاشنی‌ای از ذوق و هنر پیوند خورده است. فرانسوی‌ها بسیار دوست دارند روابط خانوادگی‌شان را به وسیله میز غذا مستحکم‌تر کنند؛ پس حتما یک وعده غذایی را در کنار هم میل می‌کنند. ساختار غذایی آنها بر پایه ۳ وعده غذایی تعریف می‌شود که تقریبا در زمان‌های مشخص و تغییرناپذیری سرو می‌شوند. در این کشور، منطقه به منطقه، آداب و تنوع غذایی مختلفی را شاهدیم. اگر در پایتخت فرانسه یعنی پاریس باشید، می‌بینید که غذاهای دریایی مانند صدف و حلزون طرفداران زیادی دارند اما در جنوب فرانسه به دلیل رواج کشاورزی، علاقه به سبزی‌ها، میوه‌ها‌ و به خصوص سیب‌زمینی بیشتر است و اهالی بخش بزرگی از این کشور نیز به غذاهای گوشتی گرایش دارند. اما به طور کلی محبوب‌ترین غذاهای فرانسوی‌‌ها غذاهای دریایی هستند که با انواع سس سرو می‌شوند.
RSS
12345678910 انتها